Джуджак вдъхнови "маджарите" за успех над Латвия

Унгарският национален отбор постигна задължителната си победа срещу най-слабо представящия се тим в Група В - Латвия. “Маджарите” сразиха последния в класирането с 3:1 на стадиона “Групама Арена” в Будапеща. Унгария се утвърди на трета позиция в класирането с 10 точки, като продължава да изостава с 8 от еврошампиона Португалия, който по същото време спечели с 5:1 домакинството си на Фарьорски о-ви. Лидер е Швейцария с 21, след като победи с 3:0 Андора в друга среща от квалификациите за Мондиал 2018.

Защитникът на Динамо (Киев) Тамаш Кадар откри резултата за унгарците в 6-ата минута и записа първия си гол с националната фланелка. Роланд Варга центрира от пряк свободен удар на левия фланг и бранителят се извиси над всички, като с мощен изстрел с глава прати кълбото в мрежата за 1:0. В 26-ата пък Балаш Джужак сервира от корнер и на първа греда Адам Салай се разписа също с глава, като увеличи сметката си в квалификациите на пет попадения до момента.

В 40-ата минута защитникът Михали Корхут върна невнимателно назад към вратаря топката и Гринт Фрайманис се възползва, за да разстреля Петър Гулаши - 3:1. В 68-ата минута Джуджак отправи ново опасно центриране от фаул и този път Александърс Соловиовс с глава засече кълбото в собствената си мрежа.