Ефектен гол на Гансо донесе първа победа на Севиля

Отборът на Севиля измъкна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Хетафе в двубой от втория кръг на испанското първенство. Бразилецът Гансо отбеляза в 84-ата минута с атрактивно докосване. Като цяло Хета беше по-силният тим днес и в никакъв случай не заслужаваше да загуби.

В осмата минута домакините загубиха при изнасянето на топката, но Висам Бен Йедер шутира неточно. В 17-ата Амат Ндиайе изскочи сам срещу Серхио Рико след чудесен пас на Хорхе Молина. Ударът обаче не беше прецизен. В 22-ата Рико спаси след изстрел на Молина. Домакините продължиха да играят по-силно и да търсят попадение. В 38-ата Симон Кяер изби пред голлинията след нов удар на Хорхе Молина. И четири минути по-късно защитата на севилци беше поставена под напрежение и пак се отърва на косъм след опит на Файсал Фажир.

И след почивката отборът на Едуардо Берицо не приличаше на участник в Шампионската лига. Гостите от Андалусия почти не създаваха опасни атаки. В 63-ата минута Мауро Арамбари изведе Хорхе Молина, но нападателят стреля неточно. Кастилският тим продължава да играе по-активно и да търси победата. В 79-ата Кяер се намеси в точния момент, за да спаси вратата на Рико. “Бяло-червените” се възползваха от една от малките си възможности и вкараха късен гол. В 84-ата минута Гансо получи топката от Габриел Меркадо и отбеляза с атрактивно изпълнение с пета от около седем метра. Хетафе отговори две минути по-късно, когато Молина излезе сам срещу Рико, но ъгълът му попречи да намери пролука.

Севилци се поздравиха с първа победа, след като преди седмица направиха домакинско реми с Еспаньол.