Мишо Александров и Арсенал допуснаха обрат в Казан (видео)

Рубин обърна Арсенал (Тула) с 2:1 и постигна първа победа за сезона. Михаил Александров игра цял мач за гостите, които поведоха с попадение на Игор Шевченко, но след почивката позволиха на казанци да стигнат до трите точки с голове на Алекс Сонг и Мийо Цакташ от дузпа.

Феновете на Рубин очакваха мигновен положителен ефект след завръщането на легендарния Кубан Бердиев, но началото беше раазочароващо с двете загуби от Краснодар и Зенит. В Санкт Петербург обаче казанци не играха лошо и само липсата на късмет ги лиши от заслужена точка. През седмицата се заговори, че клубът ще продаде Максим Лестиен и Джонатас, а Сардар Азмун е близо до трансфер в Лацио. Максим Канунников, който е желан от Спартак (Москва), не попадна в групата за двубоя, но Бердиев обясни, че причината е контузия. Атаката срещу Арсенал се водеше от Джонатас и ветерана Гьокдениз Карадениз, а Азмун беше резерва.
Гостите от Тула загубиха минимално от Локомотив (Москва), но пък във втория кръг надвиха СКА-Хабаровск. Старши треньорът Миодраг Божович отново пусна Мишо Аалександров на левия фланг на отбраната, а в предни позиции стартира взетият под наем от Зенит Лука Джоджевич.

В 6-ата минута Джонатас стреля с глава, но над вратата. Малко по-късно Александър Денисов от гостите се контузи и на мястото му влезе Гиа Григалава. В средата на полувремето нарушенията зачестиха, а домакините не успяваха да установят надмощие. В 34-ата минута Горан Чаушич от Арсенал уцели гредата, но атаката на тима от Тула продължи и след центриране на Кирил Комбаров Шевченко красиво насочи топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Сергей Рижиков.
До почивката Джонатас пропусна още едно възможност за гол, а Бердиев не се поколеба да извади защитника Серхио Санчес и да вкара трети нападател в лицето на Азмун. В 53-ата минута лоша намеса на Рижиков подари топката на Джорджевич, но опитният страж бързо поправи грешката си. Аалександров пък получи жълт картон за остро влизане в краката на Моритц Бауер.

В 60-ата минута Денисов не изби добре топката след центриране от корнер и тя попадна в Сонг. Камерунецът стреля прецизно и Владимир Габулов нямаше шанс - 1:1. Домакините продължиха да притискат съперника и Азмун изведе Джонатас очи в очи с Габулов, но нападателят отново се размина с гола.
В 74-ата минута Стопила Сюнзю повали в наказателното поле Азмун, а Мийо Цакташ реализира отсъдената дузпа. Чак сега гостите започнаха да атакуват, но това доведе до доста свободни пространства в половината им. При една от контрите на Рубин топката беше насочена към Азмун, но Комбаров предотврати сигурен гол. Пред другата врата Чаушич имаше възможност да донесе точката на Арсенал, но ударът му с глава бе крайно неточен.

След седмица отборът от Тула приема новака Тосно, а Рубин ще гостува на ЦСКА (Москва).