Жоро Миланов се завърна сред титулярите при победа на ЦСКА (видео)

В първия мач на Георги Миланов през сезона като титуляр ЦСКА (Москва) взе ценни 3 точки срещу новака Тосно. Столичани се наложиха с 2:1 при визитата си на "Петровский" и вече са 5-и във временното класиране с 9 точки. Тосно пък допусна четвърто поражение и е малко над зоната на изпадащите.

Домакинската загуба от Рубин бе втора за "армейците" от началото на сезона и определено стана повод за доста критики към Виктор Гончаренко и неговите възпитаници. Победата срещу новака Тосно беше задължителна, но въпреки това важни фигури като Алан Дзагоев, Витиньо, Понтус Вернблум, Василий Березуцкий и Георгий Шенников останаха на пейката. За първи път през кампанията в титулярния състав се появи Георги Миланов, който играеше в средата на терена, а Аарон Оланаре започна до Фьодор Чалов в атаката на гостите.
Старши треньорът на Тосно Дмитрий Парфьонов се надяваше неговият тим да покаже характер, както го стори при обрата срещу Арсенал (Тула) през уикенда. Бившият защитник заложи на схема с двама нападатели в лицето на Евгений Марков и Антон Заболотий.

Миланов беше близо до откриване на резултата в 9-ата минута, но Давид Юрченко изби удара на българския национал. В 11-ата гредата спаси домакините след силен шут на Александър Головин, но след това футболистите на Тосно се успокоиха и все по-успешно противодействаха на "армейците".
В 29-ата минута Юрченко отново се прояви, този път спасявайки изстрел на Кирил Набабкин. Малко след това при центриране на Миланов топката се насочи застрашително към вратата на Тосно, но Юрченко пак внимаваше. До почивката стражът на домакините реагира блестящо и при далечен шут на Бибрас Натхо.

Втората част започна с натиск на ЦСКА. В 49-ата минута се стигна до голямо разбъркване пред вратата на Тосно, удар на Жоро Миланов беше блокиран, а защитник на домакините уцели гредата в опит да изчисти. В крайна сметка кълбото стигна до Оланаре и нигериецът откри резултата. Само 7 минути по-късно обаче Вагиз Галиулин центрира и Антон Заболотний изравни с глава.
Гончаренко вкара в игра Дзагоев и Витиньо, което веднага се усети. В 62-ата минута Марио Фернандес отклони топката към Дзагоев и той отблизо разстреля Юрченко. След гола мачът се изнерви, а гостите се стремяха дане допуснат ново иравняване. В 82-ата минута пропуск на Алан Дзагоев запази интригата, но Тосно нямаше сили за финален щурм и закономерно загуби.
В края на седмицата на ЦСКА предстои столично дерби с шампиона Спартак (Москва), а Тосно ще гостува на непобедения до момента Локомотив (Москва).