Кареньо-Буста продължава да гледа уверено напред в Париж

11-ият в световната ранглиста по тенис Пабло Кареньо-Буста се класира за трети кръг на “Ролан Гарос” след четирисетова победа над Федерико Делбонис - 7:6(0), 7:6(2), 3:6, 6:4 за три часа и 20 минути игра. Испанецът е потенциален противник на Григор Димитров на четвъртфиналите, като двамата имат четири мача на клей, а българинът все още не е успял да надделее над този съперник, като за последно играха в Барселона (АТР500).
В типичния си стил Кареньо-Буста направи по-малко уинъри и по-малко грешки от Делбонис - 41 и 34 срещу съответно 54 и 50. Той бе по-ефективен от начален удар - 71% вкаран първи сервис, 76% спечелени точки и 52% спечелени от втори, докато процентите на опонента му бяха 59, 73 и 51. Също така испанецът спаси цели 19 точки за пробив.
Следващият мач на Кареньо-Буста ще бъде срещу Марко Чекинато, който по-рано елиминира “щастливия губещ” Марко Трунджилети.