Чилич се справи с австралиец, победи за Андерсън, Иснър и Шаповалов

Финалистът от Откритото първенство на Австралия Марин Чилич (Хърватия) се класира за втория кръг на "Ролан Гарос". Чилич, който е поставен под номер 3 в схемата на турнира от “Големия шлем” в Париж, победи Джеймс Дъкуърт (Австралия) с 6:3, 7:5, 7:6 (4) за 2:13 часа.

Хърватинът, който е четвърти в световната ранглиста, водеше с 5:4 във втория сет, когато играта беше прекъсната заради дъжд. След подновяването на играта Чилич допусна пробив, но в 11-ия гейм взе подаването на съперника си и на свой сервис спечели втория сет. В третата част пробиви нямаше, а в тайбрека Чилич отстъпваше с 3:4, но взе четири поредни точки и затвори срещата.

"Доволен съм. Това бяха трудни условия за първи мач заради дъжда. Беше трудно да намеря ритъм дори и в моите сервис-геймове", каза след двубоя хърватинът, който във втория кръг ще играе срещу квалификанта Хуберт Хуркач (Полша), елиминирал Тенис Сандгрен (САЩ) с 6:2, 6:2, 3:6, 6:3.

Номер 6 в схемата Кевин Андерсън (ЮАР) също продължава напред след успех срещу Паоло Лоренци (Италия) с 6:1, 6:2, 6:4. Победа на старта записа и американецът Джон Иснър. Поставеният под №9 Иснър изигра два тайбрека, но не загуби сет срещу друг представител на САЩ - участващия с “уайлд Кард” Ноа Рубин - 6:3, 7:6 (7), 7:6 (7). Канадецът Денис Шаповалов (№24 в схемата) пък се справи с Джон Милман (Австралия) със 7:5, 6:4, 6:2. Двама германци също постигнаха победи в първия кръг. Ян-Ленард Щруф спечели срещу Евгени Донской (Русия) с 6:1, 6:3, 6:0, а Максимилиан Мартерер победи Райън Харисън (САЩ) с 6:1, 6:3, 7:5.