Рома завърши сезона с победа след нелеп автогол

Отборът на Рома спечели гостуването си на Сасусоло с 1:0 в среща от последния кръг на Серия “А”. Единственото попадение в срещата падна в самия край на първото полувреме, когато Пеголо си отбеляза нелеп автогол след изпълнение на ъглов удар. Така “джалоросите” финишират кампанията на трета позиция със 77т., докато Сасуоло е 11-и с актив от 43т.

Срещата започна равностойно и двата тима опитваха да търсят празни пространства, които да използват, за да изненадат противника. Все пак “джалоросите” изглеждаха по-опасният тим и в 12-ата минута Патрик Шик след солова акция разтресе десния страничен стълб на вратата на Сасуоло. В 19-ата минута Един Джеко се размина с попадението, след като не засече по най-добрия начин центриране на Диего Пероти.
По-добрите действия в атака на Рома все пак доведоха до гол в 45-ата минута. Защитникът на "джалоросите" Костас Манолас нахлу по аутлинията, освобождавайки се от опеката на защитник, след което стреля остро от нулев ъгъл. Стражът на домакините Пеголо не реагира по най-добрия начин и въпреки, че бе покрил ъгъла си, изби топката във вратата си. Второто полувреме предложи на зрителите на “Мапей” доста накъсана игра, продиктувана от направените промени в двата състава. Липсата на положения през втората част бе прекъсната в 84-ата минута, когато Матео Политано пробва рефлекса на Скорупски.
Три минути по-късно Кума Бабакар пробва далечен изстрел, избит в ъглов удар. В самия край на срещата Сасуоло притисна тима на Рома, но така и не стигна до гол. Така Рома финишира сезон 2017/18 на трето място зад отборите на Ювентус и Наполи и ще участва в най-комерсиалния европейски футболен турнир Шампионска лига.