Торино завърши сезона с успех в Генуа

Отборът на Торино завърши сезон 2017/18 с победа в гостуването си на Дженоа. Днес “биковете” постигнаха туден успех с 2:1 в среща от последния 38-и кръг на Серия “А”. Футболистите на Валтер Мадзари се възползваха по-добре от създадените възможности пред противниковата врата и въпреки че останаха с човек по-малко след червения картон на Кристиян Ансалди в 80-ата минута, торинци успяха да удържат победата си.

Срещата започна спокойно и за двата тима, които се изучаваха и изчакваха грешка на противника, която да накажат. Гостите от Торо концентрираха атаките си по крилата, по които Кристиан Ансалди и Лоренцо де Силвестри опитваха добри центрирания към Андреа Белоти. При първото си по-сериозно голово положение “биковете” откриха резултата чрез Яго Фалке.
В 30-ата минута аржентинецът се възползва от добро центриране по земя на капитана на Торино Андреа Белоти, който извади топката успоредно на голлинията. За Фалке остана да насочи топката в опразнената врата на Перин, с което да изведе своите съотборници напред в резултата. Попадението разстрои играта на Дженоа и това можеше да се види ясно в действията на футболистите в средата на терена. До края на полувремето и двата отбора не създадоха нещо интересно пред противниковата врата и се оттеглиха при резултат 1:0 за Торино.
Наставникът на генуезци Давиде Балардини прибегна към офанзивна смяна, включвайки в игра Горан Пандев. Направената промяна не подейства положително за Дженоа и в 58-ата минута добра акция на Ансалди по крилото завърши с центриране на крака на Даниеле Базели, който насочи топката с десния си крак във вратата на Матия Перин. В 80-ата минута неостаряващият Пандев върна своите съотборници в мача, възползвайки се от груба грешка в защита на Кристиан Молинаро.
Само три минути по-късно Ансалди получи втори жълт картон и респективно червен след закъснял шпагат в краката на футболист на Дженоа. До края на срещата домакините опитаха да изравнят резултата, но до втори гол така и не се стигна.