Валенсия завърши сезона със стил

Отборът на Валенсия надви с 2:1 изпадналия Депортиво Ла Коруня в обедна среща от последния 38-ия кръг в Примера. “Прилепите” си бяха гарантирали четвъртата позиция още преди няколко седмици. В същото време галиският тим стана първият с актив от едва 29 точки, който завършва на 18-ата позиция, откакто в Испания се дават три точки за победа.
Двубоят на “Местайя” беше атрактивен, предложи немалко голови положения и беше украсен с три попадения. В 27-ата минута Гонсало Гедеш центрира, Фернандо Наваро не изчисти добре и Симоне Дзадза реализира отблизо в полза на “бяло-черните”.
След почивката мачът се пооживи. В 54-ата Неманя Максимович удари греда в опит за 2:0. В 63-ата и Дзадза намери гредата, като насочването му беше при празна врата. В 77-ата Гедеш удвои аванса на валенсианци след нова грешка на Наваро. В 80-ата Лукас Перес вкара почетно за тима от “Риасор”.