ПСЖ продължава с подаръците из Лига 1

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен продължава да е със силно намалени обороти в края на първенството в Лига 1. След като си осигуриха титлата, играчите на Унай Емери намалиха темпото и в последните си три мача нямат победа. Нещо повече - днес загубиха с 0:2 като домакин на Рен в двубой от предпоследния кръг на шампионата. Наставникът на парижани даде почивка на част от титулярите си, голяма част от които вече мислят за Световното в Русия, и това се оказа решаващо за поражението. Бретанците от своя страна бяха в люта битка за Лига Европа и показаха далеч по-голяма мотивация за успеха.

Попаденията паднаха през втората част. Първо Бенжамен Буриго откри от дузпа, а след това Адирен Юну удвои. С победата си днес Рен е твърдо на пета позиция в шампионата, което два право на участие във втория по сила турнир на Стария котинент. ПСЖ от своя страна записа едва трето поражение в шампионата, което трудно може да помрачи отличния им сезон в Лига 1.