Вердер с утешителна победа

Вердер завърши сезона с успех при гостуването на Майнц. Тимът от Бремен направи обрат и стигна до победа с 2:1, като сложи край на пет мача без успех. Преди този двубоя и двата отбора си бяха осигурили мястото си в Бундеслигата за следващия сезон.

Майнц започна по-добре и в 12-ата минута поведе. Центриране на Баку бе отклонено и топката отиде в краката на Гбамин, който откри резултата. Вердер веднага тръгна в търсене на изравняването и стигна до него. След центриране на Егещайн двама играчи бяха оставени непокрити, а Кайнц засече топката в мрежата. Чак към края на първото полувреме Майнц стигна до нови възможности, но ги пропусна.

Вердер имаше предимство в началото на втората част, но вратарят на Майнц предотврати ново попадение в неговата врата. По-добрата игра на гостите даде резултат в 79-ата минута, когато Селасие с глава отбеляза победния гол.

МАЙНЦ - ВЕРДЕР 1:2

1:0 - Гбамин (12)

1:1 - Кайнц (23)

1:2 - Селасие (79)