Джонатан Кафу се появи за първи път в игра за Бордо в Лига 1 през 2018 година

Отборът на Бордо записа четвърта победа в последните си пет мача в Лига 1, след като в двубой от 36-ия кръг на френското футболно първенство надигра като гост Сент Етиен с 3:1. Срещата на стадион "Жофроа-Гишар" се разви крайна драматично, тъй като домакините пропуснаха дузпа при резултат 1:2 в 89-ата минута.

Реми Кабела бе извел Сент Етиен напред в резултата в 28-мата минута след безапелационно изпълнение на дузпа в горния ляв ъгъл на вратата, но само две минути по-късно Юнус Санкаре изравни за Бордо с точен удар с глава. В 36-ата минута гостите осъществиха пълен обрат чрез Жул Кунде, който се разписа от близка дистанция след разбъркване от корнер. Мачът вървеше към победа за Бордо с 2:1, но в 89-ата минута Сент Етиен получи право да изпълни дузпа заради игра с ръка в наказателното поле. Отново Кабела застана зад топката, но този път мощният му удар бе спасен от вратаря Беноа Костил. В добавеното време на срещата звездата на Бордо Малкълм оформи крайния резултат с удар от над 25 метра по земя.

С успеха Бордо излезе на осмо място в класирането с 49 точки, докато Сент Етиен е на пета позиция с 52. Бившият играч на Лудогорец Джонатан Кафу се появи в игра за гостите в 76-ата минута на мястото на Франсоа Камано. За бразилеца това бе първи мач от 20 декември миналата година, когато записа 17 минути при загубата с 0:2 от Монпелие.