РБ гледа към ШЛ, а “вълците” ще треперят до края

Отборът на РБ (Лайпциг) разгроми с 4:1 гостите от Волфсбург в среща от предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата, изиграна на “Ред Бул Арена”. Головете за победителите отбелязаха Адемола Луукман (24’, 52’), Тимо Вернер (34’) и Жан-Кевин Огюстен (63’), а почетното попадение за гостите беше дело на Даниел Дидави (47’). Благодарение на днешния успех РБ запазва шансове за Шампионската лига, тъй като е на 6-о място с 50 точки - само на две от заветното 4-о.

След загубата Волфсбург е на другия полюс. “Вълците” все още изостават с 3 точки от 15-ия Фрайбург и затова трябва да гонят задължителна победа другата седмица и да се надяват в същото време Фрайбург да загуби своя мач. Междувременно, Хамбургер може да ги измести от 16-ата позиция, даваща право на бараж за оставане в Бундеслигата. “Шпорт Ферайн” е само с 2 точки по-малко от Волфсбург. В Германия се гледа головата разлика, така че другата седмица, за да оцелее, Волфсбург трябва да постигне победа с двуцифрен резултат и в същото време Фрайбург да отстъпи от Аугсбург на свой терен.

Двубоят започна с лек превес на гостите, но Лайпциг беше отборът, който поведе в резултата в 24-ата минута, когато изигралият отличен мач Огюстен намери в наказателното поле Луукман, който без проблеми опъна мрежа с точния си удар.

В 31-ата минута попадение на Огюстен беше отменено поради засада, но 180 секунди по-късно точно той асистира за попадението на Тимо Вернер, което беше огледално на първото. Така младият германец прекъсна головата си суша от 5 мача и вече има 20 гола във всички турнири.

“Вълците” излязоха пределно мотивирани за началото на второто полувреме и само две минути след подновяването на играта намалиха резултата, след като Ренато Стефен асистира на Дидави, чиито удар рикошира в крака на защитник на “биковете” и влетя в мрежата.

Пет минути по-късно обаче Вернер се пребори за топката в наказателното поле на Волфсбург и я подаде на Луукман, който се разписа за втори път в мача и така успокои феновете на тима си.

Всичко приключи в 63-ата минута, когато след серия бързи пасове топката достигна до Огюстен, който записа името си сред голмайсторите.

В последния кръг РБ гостува на Херта (Берлин), докато Волфсбург е домакин на изпадналия Кьолн.