Стоук изпадна от Премиър лийг за първи път от 10 години

Стоук Сити е първият отбор, който изпадна от Премиър лийг, след като допусна обрат и загуба с 1:2 от Кристъл Палас у дома. Джердан Шакири (43') даде шанс на "грънчарите" в края на първата част, но Джеймс Макартър (68') и Патрик ван Анхолт (86') обърнаха резултата и донесоха победата на "орлите".

В 43-ата минута Шакири изпълни добре фаул, топката се отклони леко от Лофтъс-Чийк и влезе в горния десен ъгъл на вратата на Хенеси.

Джеймс Макартър обаче попари "Bet365 Стейдиъм" в 68-ата минута, когато завърши контраатака на гостите с удар в далечния ъгъл. Лондончани продължиха да бъдат по-опасния отбор през втората част, като Заха, Бентеке и Лофтъс-Чийк пропуснаха добри възможности да направят пълен обрат. В 86-ата минута Кристъл Палас логичното се случи. Заха центрира по земя отдясно, Шоукрос се опита да пресече, но вместо това изведе Патрик ван Анхолт, който пусна топката покрай Бътланд за 1:2.

Този резултат означава, че Стоук остава на 19-о място с актив от 30 точки - три по-малко от отбора на Суонзи и две по-малко от този на Саутхамтън. Тези два тима обаче са с два мача по-малко, като единият от тях е директен сблъсък помежду им.

Кристъл Палас е на 11-о място с 41 пункта.