Гол на Боруков не стигна на втория отбор на Шефилд Уензди да се класира за плейофите

18-годишният Преслав Боруков вкара нов гол за отбора до 23 години на Шефилд Уензди, но той не стигна за класиране за плейофите заради поражението с 1:2 у дома от Бърнли. След този мач Шефилд Уензди U23 остана на 3-о място в крайното класиране на Северната ПДЛ-Лига с равни точки (по 50) с Нотингам Форест, който обаче е с по-добра голова разлика след вчерашната победа с 4:0 над Хъдърсфийлд.

Боруков откри резултата още в 3-ата минута, след като получи топката от дясно, навлезe в наказателното поле и с външен фалц с десния крак я вкара по диагонала. 10 минути след това българският юношески национал тресна горната греда. Още до почивката обаче гостите отвърнаха с две попадения и направиха обрат - 1:2. През второто полувреме, въпреки натиска на “кукумявките”, нови голове не паднаха.

Така от Северната група на резервите напред продължават Болтън и Нотингам Форест, които ще играят съответно срещу лондонските Чарлтън и Кристъл Палас от Южната.

"Това е един от онези дни, в които топката просто не иска да влезе във вратата. Но съм щастлив, че заедно с момчетата дадохме всичко от себе си и направихме един добър сезон. Радостен съм, че завърших с гол при 23-годишните", заяви Преслав Боруков след мача.