Баварската машина се счупи и Реал се възползва да потегли към финала (видео + галерия)

Реал Мадрид спечели с 2:1 първия мач с Байерн (Мюнхен) от 1/2-финала в Шампионската лига. “Белият балет” триумфира като гост на “Алианц Арена” и направи голяма крачка към финала в Киев. Йошуа Кимих изведе домакините напред в 28-ата минута, но в 44-ата Марсело изравни, а в 57-ата минута Марко Асенсио донесе пълен обрат на гостите. Баварците обаче има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха куп положения в двубоя и заслужаваха да постигнат по-добър резултат. За това развитие на мача до голяма степен спомогна и фактът, че Ариен Робен и Джером Боатенг напуснаха принудително двубоя заради контузии още през първото полувреме и станаха поредните важни играчи на германския гранд, които влизат в лазарета.

Домакините излязоха с Роберт Левандовски на върха на атаката, а в предни позиции подкрепа му оказваха още Франк Рибери, Томас Мюлер и Ариен Робен.

За Реал пък триото в атака бе съставено от Кристиано Роналдо, Лукас Васкес и Иско, а в средата на терена действаха Лука Модрич, Тони Кроос и Каземиро.

Мачът започна вихрено и в 3-ата минута играчите на Байерн поискаха дузпа за игра с ръка на Даниел Карвахал в наказателното поле, но топката го удари по-скоро в рамото и съдията прецени, че няма да посочи бялата точка.

За съжаление на мюнхенци, Ариен Робен получи контузия и се наложи да бъде заменен още в 8-ата минута от Тиаго Алкантара.

Първият точен удар към една от двете врати бе на Рафиня в 19-ата минута, но топката попадна право в ръцете на Кейлор Навас, който уверено улови.

В 24-ата минута сериозна грешка на Рафиня в наказателното поле позволи на Карвахал да отправи мощен шут по посока на вратата, но Свен Улрайх спаси.

Байерн (Мюнхен) - Реал Мадрид@@@

В 28-ата минута Байерн откри резултата. Германците организираха светкавична контраатака по дясното крило. Кимих получи на скорост и излезе на стрелкова позиция, след което от малък ъгъл успя да прати кълбото в мрежата.

Само минута по-късно Байерн организира нова интересна атака, като Левандовски падна в наказателното поле след сблъсък с противников играч, но и този път съдията не видя основание за дузпа.

В 34-ата минута Франк Рибери направи непростим пропуск. Той бе изведен сам срещу вратаря отляво, но пое топката изключително нескопосано и я подари на съперника.

Проблемите пред Байерн обаче продължиха да се трупат. Втори футболист на домакините напусна принудително игра заради контузия. Жером Боатенг бе заменен от Никлас Зюле.

В 41-ата минута след центриране от корнер Левандовски с глава продължи към Матс Хумелс, който опита акробатичен удар отблизо, но той премина над напречната греда.

Минута по-късно Томас Мюлер бе намерен с чудесно центриране в пеналта, той стреля мощно от воле, но защитник в последния момент успя да предотврати почти сигурен гол.

В 44-ата минута Реал стигна до изравняване почти от нищото. При една наглед безопасна ситуация пред наказателното поле няколко играчи се разминаха с топката, която попадна на крака на Марсело, а той със силен и прецизен удар по земя не остави шансове на вратаря за 1:1.

В последната минута на полувремето баварците получиха фаул на добра позиция пред наказателното поле, Хамес Родригес центрира за Левандовски, който отправи хубав изстрел с глава и Кейлор Навас доста трудно укроти топката.

В добавеното време след центриране от корнер Томас Мюлер стреля отблизо, но шансът отново покри Реал и кълбото мина встрани от вратата.

Зинедин Зидан реши да направи промяна на поувремето и на мястото на Иско се появи Марко Асеснио. Това се оказа добър ход. В 57-ата минута Рафиня направи груба грешка при изнасянето на топката и буквално я подари на съперника. Реал мигновенно се втурна в бърза контраатака, Асенсио получи сам срещу вратаря и хладнокръвно отбеляза за 1:2.

Две минути по-късно Байерн можеше да се върне в мача. Франк Рибери финтира няколко защитници и отправи мощен удар отблизо, но Навас успя да спаси.

В 63-ата минута почти по идентичен начин Рибери стреля силно и отново Навас бе последна преграда пред гола.

В 66-ата минута се стигна до страхотно разбъркване в наказателното поле на Реал, Мюлер и Левандовски отблизо не успяха да отбележат, а в последствие Рамос изблъска в гръб нападателя на домакините, но отново дузпа не бе отсъдена.

Две минути по-късно отново Рибери стреля по диагонала, но встрани от вратата.

В 71-ата минута Кристиано Роналдо получи чудесен пас зад защитата и отбеляза гол, но ясно се видя, че си помогна с ръка при овладяването на топката и попадението не бе зачетено.

В 76-ата минута Карим Бензема открадна една топка и нахлу в наказателното поле, като само блестящата намеса на Улрайх попречи да се стигне до нов гол.

В 88-ата минута Байерн пропусна поредната си златна възможност. Левандовски бе изведен зад защитата, но нетипично за него пропусна да вкара във вратата от чудесна позиция.

В крайна сметка Реал си тръгна повече от доволен от гостуването си в Мюнхен и ще има отлична турнира преднина преди реванша на свой терен. Ответният мач на "Сантиаго Бернабеу" е на 1 май. В днешния мач пък бе спряна рекордната серия от 11 поредни мача с гол на Кристиано Роналдо.