Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Лацио лети след драма и спектакъл с много голове на "Франки"

Отборът на Лацио продължава да лети към Шампионската лига. "Орлите" спечелиха изключително важни три точки срещу Фиорентина в невероятна драма на "Артемио Франки". Римският тим надви "виолетовите" с 4:3, въпреки че домакините първо водеха с 2:0, а след това и с 3:2.  Тифозите по трибуните видяха и три червени картона.

Лацио би Фиорентина с 4:3 на "Франки@@@Халфът на домакините Жордан Верету отбеляза първия си хеттрик, след като се разписа в 16-ата, 31-ата и 54-ата минути, но голове на Луис Алберто (39, 73), Мартин Касарес (45) и Фелипе Андерсон (69), донесоха победата на столичани.
Лацио би Фиорентина с 4:3 на "Франки@@@
Вратарят на Виола Марко Спортиело беше изгонен в 7-ата минута, а  Алесандро Мурджа видя червения цвят в 14-ата минута. Така двата отбора играха почти цял мач 10 срещу 10, а Симоне Индзаги също беше изгонен преди почивката. Треньорът на Лацио беше бесен, след като реферът първо даде дузпа на "орлите" при резултат 2:0 за домакините, а след това я отмени с помощта на ВАР.
"Бианкочелестите" останаха на трето място с актив от 64 точки, колкото има и Рома, докато Интер е пети с 63 точки. Това беше първата загуба за Фиорентина след внезапната смърт на капитана Давиде Астори, след която тимът записа шест победи и едно равенство.

Лацио би Фиорентина с 4:3 на "Франки@@@Родният талант Петко Христов бе на пейката през всичките 90 минути, отборът му пък остана на осмо място с 51 точки, но продължава да е в борбата за последното място за Лига Европа, което се заема от Милан, който има 54 точки.