Херта също бутна лодката на Кьолн към Втора Бундеслига

Отборът на Херта (Берлин) постигна домакински успех с 2:1 над гостуващия Кьолн след обрат в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Головете за победителите вкара Дейви Зелке (49’,52’), а за загубилите беше точен Леонардо Битенкурт (29’).

С този успех столичани се изкачиха до 10-ата позиция с 39 точки и ако 16-ият Майнц 05 не спечели мача си този кръг, то Херта на 99% ще си е осигурил оцеляването в Бундеслигата. Не така стоят нещата при Кьолн, който остава на последното 18-о място с 21 пункта - на шест от “05”.

След спокойното начало на срещата “козлите” бяха тези, които поведоха в резултата в 29-ата минута, когато Битенкурт се озова сам срещу Руне Йорщайн и мушна топката между краката му. До края на полувремето и двата тима търсеха гола, но атаките им се оказваха безуспешни.

Втората част започна по най-добрия възможен начин за домакините. Още при първата си по-добра атака, в 49-ата минута, те съумяха да изравнят резултата, след като Дейви Зелке овладя топката на гърди и стреля безупречно за 1:1. Така нападателят прекъсна головата си суша, продължила 10 двубоя.

Играчите на Кьолн още не се бяха отърсили от допуснатото попадение, когато вече губеха с 1:2. Отново Зелке беше голмайсторът едва три минути по-късно, когато засече центриране на Марвин Платенхарт.

Германецът можеше да оформи своя хеттрик в 80-ата минута, но Тимо Хорн не допусна това да се случи.

Джон Кордоба можеше да донесе точката за гостите в 87-ата минута, но останал сам срещу вратаря, той стреля покрай вратата.