Кьолн изпусна голям шанс след луди финални секунди

Отборите на Кьолн и Майнц 05 направиха 1:1 в ожесточена битка в дъното на класирането на Бундеслигата. Йонас Хектор (7) и Пабло де Бласис (50) реализираха. В истински екшън се превърнаха добавените минути на двубоя. В 92-ата гостите останаха с човек по-малко. В 97-ата Джон Кордоба изпусна сам срещу вратаря, а при ответната атака Жан-Филип Гбамин не успя да вкара от пет метра фронтално срещу стража. “Козлите” остават предпоследни, на шест точки от 16-ия Майнц.

В седмата минута Леонардо Битенкурт центрира отляво и Йонас Хектор отбеляза с глава с удар от около девет метра. До края на полувремето не се случи нищо особено пред двете врати, като защитите и на двата състава стояха стабилно. В началото на втората част гостите нанесоха своя удар. В 50-ата Джилио Донати центрира отдясно и Пабло де Бласис беше точен с глава - 1:1. Гостите бяха близо до ново попадение в 72-ата минута. Тогава Робин Куайсон нацели греда едва три минути след влизането си в игра.

Финалните минути бяха инфарктни. В 92-ата Донати от състава на гостите получи втори жълт картон. В 97-ата Кордоба получи в наказателното поле, успя да запази топката и да стреля от седем метра - вратарят Рене Адлер усети посоката на изстрела и улови топката. Имаше време и за последната атака за Майнц. Защитата на домакините беше матирана, а Гбамин получи топката на пет метра от голлинията, но стреля в осбега на вратаря Хорн.