Клоп: Заслужено продължаваме напред

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп бе повече от доволен след успеха с 2:1 и в реванша с Мачестър Сити. Мърсисайдци продължават на 1/2-финал с общ резултат 5:1 от двата мача. След срещата на “Етихад”, германецът заяви, че тимът му заслужено се класира напред в турнира.

“Тази вечер бе доста трудно, особено в началото. Сити вкара красив гол, който направо им подарихме. Очаквах нещо подобно, но съм доволен от реакцията на моите футболисти. Съперникът пое всички възможни рискове, докато ние се защитавахме добре и имахме нужда и от малко късмет. Бях много щастлив на полувремето, ако трябва да бъда честен. Гуардиола реши да рискува и това можеше и да му се отплати. Те можеха да вкарат два или три гола през първото полувреме, но бе напълно ясно, че ако успеем да задържим топката, ще стигнем до положения за гол. С поледната атака за първата част показахме как се контраатакува и томно по този начин вкарахме и двата гола. Освен това се защитавахме много добре. Това не бе най-силният ни мач, но смятам, че заслужено победихме”, заяви Клоп.