Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Гинган направи решителна крачка към спасението

Отборът на Гинган регистрира първата си победа от 4 февруари насам, след като победи с 2:1 Бордо в мач от 31-вия кръг на френската Лига 1. Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу не бе в групата на Бордо за мача. И трите попадения в мача паднаха през второто полувреме, като резултатът бе открит в 55-ата минута от Клемен Грение, който се разписа със зрелищен гол от пряк свободен удар. В 59-ата минута Мустафа Диало се оказа най-съобразителен след разбъркване след изпълнение на фаул и с удар с десния крак от границата на наказателното поле покачи на 2:0.

Бордо потърси обрата, но в малкото оставащо време гостите успяха да стигнат единствено до почетен гол, чийто автор стана бразилският нападател Малкълм. В 80-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Джордан Икоко. Малкълм се нагърби с изпълнението, но то бе спасено от вратаря на Гинган Карл-Йохан Йонсон. Последваха обаче серия от рикошети и топката се върна отново у Малкълм, който макар и паднал на земята, успя да я прати в мрежата, оформяйки крайния резултат.

В класирането Гинган се изкачи до 10-ото място с 38 точки, докато Бордо е на 12-а позиция с 37 пункта.