Борнемут се добра до точка срещу Уотфорд в добавеното време

Отборите на Уотфорд и Борнемут не успяха да се победят в срещата помежду си от 32-ия кръг в Премиър лийг. Мачът на "Викъридж Роуд" приключи при резултат 2:2, като домакините на два пъти повеждаха, но гостите и в двата случая успяваха да изравнят, вторият в добавеното време на двубоя.

Домакините взеха преднина в мача в 13-ата минута, когато при едно центриране от корнер Кико Фемения стреля от воле и след рикошет топката излъга вратаря и се озова в мрежата му.

В 43-ата минута обаче Борнемут изравни. Тогава вратарят Орестис Карнезис отрази силен шут по посока на вратата си, а след това Хосе Холебас незнайно защо игра с ръка преди топката да напусне терена и съдията посочи бялата точка. Джошуа Кинг не сгреши при наказателния удар за 1:1.

В 50-ата минута обаче Уотфорд си върна преднината. Уил Хюз задържа топката в наказателното поле и върна за Роберто Перейра, който елегантно я промуши през краката на защитник и тя се озова във вратата за 2:1.

Във 2-ата минута на добавеното време ветеранът Джърмейн Дефоу донесе точката на гостите. Тогава топката малко случайно стигна до нападателя в пеналта, а той демонстрира хишническия си инстинкт и веднага я прати във вратата за крайното 2:2.

Така двата тима остават залепени един за друг в класирането с равни точки - по 37. Борнемут се намира на 10-ото място, а Уотфорд е 11-и.