Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Крал Мауро IV покори Генуа и влезе в историята (видео)

Отборът на Интер разнищи Сампдория с 5:0 при гостуването си на "Мараси" в среща от 29-ия кръг на Серия "А". Двубоят в Генуа се превърна в рецитал на капитана на "нерадзурите" Мауро Икарди, който вкара цели четири гола, а имаше желание и възможности за още. По този начин аржентинецът се нареди сред най-младите футболисти, достигнали до 100 попадения в италианския шампионат. Нападателят е шести след легендарни фигури като Джузепе Меаца, Силвио Пиола, Джампиеро Бониперти, Феличе Борел и Алтафини.

Резултатът за гостите от Милано откри Иван Перишич, който матира Емилиано Вивиано с прехвърлящ удар с глава в 26-ата минута. Хубавият гол на хърватина даде тон за последвалата "голова песен" на Икарди. В 30-ата минута терминаторът на интеристите направи 2:0 от дузпа, а след само 60 секунди намери в мрежата с чудесна петичка. В самия край на първата част Мауро оформи своя хеттрик с добавка отблизо - 4:0.

След почивката тимът на Лучано Спалети продължи да търси голове, макар че мачът очевидно се доиграваше. В 52-ата минута Икарди отново записа името си на таблото - 5:0 след воле, изненадало неприятно Вивиано. След днешната вихрушка на аса на "черно-сините" се върна интригата в борбата за голмайсторския приз в калчото - стрелецът на Лацио Чиро Имобиле вече е само с две попадения аванс пред любимеца на тифозите на Интер.