ПСЖ се утеши след ШЛ с поредна убедителна крачка към титлата

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 5:0 Метц в мач от 29-ия кръг на Лига 1. Парижани вече се съсредоточиха в представянето си в домашния шампионат след изпадането от Шампионската лига и ще се стремят да официализират титлата си час по-скоро. Унай Емери даде почивка на част от основните си футболисти, но това не попречи особено на играта на ПСЖ. Кристофър Нкюнкю отбеляза два гола, а по един добавиха Тома Моние, Килиан Мбапе и Тиаго Силва.

Домакините си свършиха работата още до 28-ата минута, когато вече водеха с 3:0. Моние довкара една отбита топка след удар на Мбапе за 1:0, а след това Нкюнкю наниза двете си попадения. Първо след пас на Марко Верати, а след това на Анхел ди Мария и удар извън наказателното поле. Малко преди почивката Мбапе вкара четвърти гол, а десетина минути преди края на мача Тиаго Силва оформи крайното 5:0 с гол с глава.

В класирането ПСЖ е убедителен лидер с аванс от 14 точки пред втория Монако. Метц от своя страна е на дъното с едва 20 точки и малко надежди за спасение.