Гатузо: Когато губиш, трябва да те боли (видео)

Старши треньорът на Милан Дженаро Гатузо изрази надежда, че загубата на “росонерите” от Арсенал през седмицата няма да се отрази на представянето на тима в шампионата.

Грандът от Милано гостува на отбора на Дженоа в неделния от 19:00ч. и ще търси ценна победа, която да го задържи в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

“Хареса ми обстановката в отбора след загубата от Арсенал. Момчетата бяха ядосани и разочаровани. Когато загубиш, трябва да те боли и да те изгаря. Анализирахме представянето си и играта на отбора през първото полувреме. Това не бе представянето ни от последните два месеца. Арсенал намали темпото през втората част и ние не се възползвахме”, започна специалистът.

“Страхотно е да бъдеш треньор на отбор, но трябва и да постигаш резултати. Куражът не е достатъчен. Футболистите от Висшата лига имат напълно различни характеристики от тези в Италия. Отборът на Дженоа е сериозен съперник и постига страхотни резултати, след като бе поет от Давиде Балардини. Трябва да играем по нашия си начин и да преоткрием отборния си дух.

Съперникът знае какво да прави. Футболистите на Дженоа са доста агресивни и са много опасни на контраатака. Трябва да бъдем много внимателни”, завърши Гатузо.