Аугсбург наказа Хановер като гост (видео)

Отборът на Аугсбург надделя с 3:1 над Хановер 96 като гост в мач от 26-ия кръг на германската Бундеслига. Михаел Грегорич реализира два гола (26, 83) за победителите, а Гойко Качар (45+2) добави едно попадение за Аугсбург. Автор на попадението за Хановер бе Салиф Сане (37).

В 26-ата минута Михаел Грегорич изведе гостите от Аугсбург напред в резултата. Головата атака започна от вратаря Марвин Хитц, който вкара топката в игра след аут. Кълбото достигна до Каиуби, който центрира отляво и Грегорич с глава даде преднина на Аугсбург.

В 37-ата минута Салиф Сане изравни с много красив гол. След центриране от фаул топката бе избита с глава, но попадна право намиращия се до дъгата на наказателното поле Сане, който с изумителен изстрел от въздуха опъна мрежата зад Филип Тшаунер.

Във втората минута на добавеното време Гойко Качар възстанови аванса от един гол на Аугсбург в резултата. След центриране от ъглов удар топката попадна в Каиуби, който направи втора асистенция в мача. Той качи топката главата на Качар, който я отклони в противниковата врата - 1:2.

Точка на спора сложи Грегорич с втория си гол в мача в 83-ата минута. След блестяща атака на гостите той получи топката в наказателното поле на домакините и с удар отблизо оформи крайния резултат.

Аугсбург се изкачи на осмо място в класирането с 35 точки, докато Хановер заема 12-а позиция с 32 точки след третото си поредно поражение в първенството.