Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Големият Камбуров разплака "смърфовете" на "Лаута"

Легендарният голмайстор на Локомотив (Пловдив) Мартин Камбуров покоси "смърфовете" на "Лаута". Голмайстор номер две в историята на родния елит отбеляза първото попадение за Берое при победата с 2:0 над "червено-черните" от 25-ия кръг. 37-годишният голаджия беше точен с глава в 67-ата минута. Голът е негов 198-и в Първа лига и общо девети през тази кампания. Любимецът на "смърфовете" демонстративно отказа да се радва след попадението си във вратата на любимия му клуб.

Другият гол беше дело на Педро Еуженио, който удвои в 76-ата минута, но домакините имаха сериозни претенции за засада.

Преди това Ангел Ангелов не отсъди дузпа за игра с ръка на Иван Иванов в 58-ата минута, което изнерви пловдивчани. В 65-ата минута резервата Симеон Райков беше изгонен от скамейката, след като Карлос Охене и човек от щаба на Локомотив си спретнаха меле, а крилото изрита ганаеца.

През първа част Илко Пиргов и гредата спасиха момчетата на Бруно Акрапович, които в четвърти пореден мач не спечелиха.

Успехът беше 12-и за футболистите на Александър Томаш, които вече имат 44 точки. Локомотив пък остана с 27 точки, сле записаната 11-та загуба през сезона.

Двубоят беше равностоен в първите минути, но постепенно Берое започна да играе по-добре. В 34-ата минута Рубен Бригидо стреля силно, Пиргов демонстрира страхотен рефлекс, като изби топката в горната греда и топката тупна пред голлинията. Четири минути след това Димитър Везалов игра с глава при центриране от корнер, а топката рикошира в тялото и ръката на Мартин Райнов. Защитникът искаше дузпа, но ръката беше прибрана.

При следващата атака Камбуров беше близо да вкара във вратата на бившия си тим. Хубаво двойно подаване между него и Райнов, завърши с хубав диагонален изстрел на нападателя. Вратарят Пиргов обаче спаси с крак.

Втората част започна с ново положение за Берое, а в 57-ата минута центриране на Мохамед Муса беше спряно от ръката на Иван Иванов. Феновете и домакините поиска дузпа от Ангелов, но той даде знак играта да продължи.

Елитон стреля от фаул, а Душан Перниш изби. Удар на Еуженио пък беше спрян от защитата на "черно-челите". Феновете на "Лаута" станаха свидетели на грозни сцени в 65-ата минута. Тогава Охене първо извърши фаул срещу Аралица докато гонеше една топка. След това ганаецът се приближи до скамейката на Локомотив, човек от щаба скочи срещу него и стана меле, а Райков, който беше на пейката, го изрита.
Хората от двата щаба се включиха и не се стигна до по-сериозни ексцесии. Охене получи жълт картон, а Райков беше пратен под душовете.

Малко след това Камбуров смълча трибуните с глава. Нападателят се откъсна от Аралица при центриране на Еуженио даде аванс на гостите в 67-ата минута. Това е негов трети гол срещу "смърфовете", като първите два са с екипа на Локомотив (София).
Десет минути след това Педро Еуженио оформи крайния резултат в 76-ата минута, след като получи извеждащ пас на Борислав Цонев. Той вкара своя 13-и гол за сезона и втори във вратата на "черно-белите", след като беше точен и при загубата с 1:2 в първата среща в Стара Загора.
Аралица в рамките на 100 секунди пропусна две положения, а накрая гостите пропуснаха и трети гол. Преди това Камбуров беше заменен и изпратен с аплодисменти от всички по трибуните.

ЛОКО (ПД) - БЕРОЕ 0:2
0:1 Камбуров (67)
0:2 Еуженио (76)

ЛОКОМОТИ (ПЛОВДИВ): Илко Пиргов, Янко Ангелов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Мохамед Муса, Игор Банович, Веселин Марчев, Анте Аралица, Димо Бакалов, Абделхаким Буна.

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Камен Хаджиев, Карлос Охене, Марко Адамович, Мартин Райнов, Рубен Бригидо, Педро Еуженио, Матеус Леони, Мартин Камбуров