Десетима от Супер Депор не се дадоха на Ейбар

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Ейбар завършиха без победител в двубоя помежду си от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата на “Риасор” приключи при резултат 1:1, след като Такаши Инуи (11) бе точен за гостите, а автогол на вратаря на Ейбар Марко Дмитрович (33) донесе точката за тима на Ла Коруня, който повече от едно полувреме бе на терена с 10 души заради червен картон на вратаря Максим Ковал.

Такаши Инуи даде аванс на гостите от Ейбар в резултата с гол в 11-ата минута. След центриране отдясно стражът на Депортиво Максим Ковал, който имаше кошмарна вечер, се размина с топката и това позволи на японеца на празна врата да изведе напред тима си.

В 33-ата минута, не без известна доза късмет, домакините изравниха. Флорин Андоне стреля с глава, топката се отби от гредата, но от тялото на вратаря Марко Дмитрович се озова в мрежата - 1:1.

В 39-ата минута Ковал извърши нарушение срещу съперников футболист, което доведе до червен картон за украинския страж и Ла Коруня остана с човек по-малко на терена.

Това трябваше да улесни задачата на Ейбар, но гостите не успяха да прекършат галисийците и резултатът остана непроменен.

Депортиво заема предпоследното 19-о място в класирането с 19 точки, а Ейбар е осми с 39.