Кавдански не игра при победа на Клермон над лидера

Отборът на Клермон Фуут направи важна крачка към мечтаната промоция за елита на френския футбол. В среща от 28-ия кръг тимът на Мартин Кавдански победи с 2:1 убедителния лидер Реймс и излезе на трето място в класирането. Българският защитник беше в групата за мача, но не се появи в игра.

Клермон поведе още в 5-ата минута с гол на Людовик Ажорке, но Реми Удин изравни точно преди почивката. Победата за домакините стана факт след автогол на Жюлиан Жанвиер в 68-ата минута.

Реймс остава начело с 63 точки - 14 повече от втория Ним. Клермон вече е трети с 48 точки, колкото имат още Аячо и Шатору.