Кавдански не игра при победа на Клермон Фут

Българският защитник Мартин Кавдански остана на резервната скамейка при победата на неговия тим Клермон Фут с 2:0 като гост на Бург Перона от 24-ия кръг на Лига 2. Това бе важен успех за гостите срещу един от аутсайдерите в първенството през този сезон.

Клермон Фут стигна до победа с два гола през второто полувреме. Резултатът в мача откри Н’Диае в 59-ата минута, а в 80-ата Ажорк реши всичко с втори гол за своя тим.

В един момент от мача страстите на терена се понажежиха и двата тима останаха в намален състав, като червени картони видяха Беге от домакините и Гавори от гостите. Това се случи в 68-ата минута.

След този успех Клермон Фут се намира на 8-ата позиция с 38 точки. Бург Перона пък остава в опасната зона на 18-ото място с 20 спечелени точки.