Наполи не намалява оборотите с мощна десета поредна победа (видео)

Наполи продължи победния си ход в битката за Скудетото в Серия “А”. Тази вечер възпитаниците на Маурицио Сари разбиха с 5:0 Каляри в гостуването си в Сардиния, като така записаха десета поредна победа в първенството. Точни за успеха на гостите бяха Хосе Кайехон в 29-ата, Дрис Мертенс в 42-ата, Марек Шамшик в 61-ата, Лоренцо Инсиние от дузпа в 73-ата и Марио Руи в 91-ата минута. Така неаполитанците се възползваха от отложения мач на Ювентус срещу Аталанта и дръпнаха с 4 точки пред “бианконерите” на върха в класирането, увеличавайки напрежението над преследвача си.

Мачът започна доста динамично с положения и пред двете врати. В 6-ата минута Леонардо Паволети бе намерен с центриране в пеналта и стреля опасно, но Хосе Рейна спаси. След това пък дойдоха две възможности за домакините. В 15-ата минута след разбъркване в наказателното поле Дрис Мертенс бе най-съобразителен и стреля отблизо покрай вратата, а в ситуацията имаше основания да бъде и отсъдена дузпа за задържане на фланелката на белгиеца. Две минути по-късно Хосе Кайехон стреля опасно.

В 19-ата минута Каляри пропусна нова чудесна възможност за гол. Куан-Сон Хан бе изведен в наказателното поле, там Рейна излезе да блокира топката, но я прати в краката на Паволети, който пробва да отбележи в опразнената врата, но без успех.
В 29-ата минута Наполи стигна до откриване на резултата. Алан напредан отдясно и върна към Кайехон, който без забавяне прати топката във вратата за 0:1.

В 42-ата минута резултатът бе удвоен. Елсейд Хисай подаде остро във вартарското поле, където Мертенс изпревари прекия си пазач и чукна кълбото във вратата.

В самия край на полувремето гостите можеха да направят резултата класически. Мертенс и Лоренцо Инсиние направиха страхотно двойно подаване, италианецът изскочи на стрелкова позиция и отправи шут, който бе спасен от вратаря.

В 61-ата минута Наполи все пак вкара и трети гол. Гостите организираха контраатака, Инсиние подаде към Марек Хамшик, който със силен удар от границата на пеналта препарира вратаря.

В 72-ата минута неаполитанците получиха дузпа за игра с ръка на Кастан в наказателното поле след удар на Инсиние. Именно Инсиние застана зад топката и бе точен за 0:4.

В 76-ата минута Инсиние върна за Марио Руи, който стреля опасно по земя, но покрай гредата. В 82-ата минута Кайехон също пропусна да вкара нов гол, след като изскочи сам срещу вратаря, но прати кълбото до гредата.

В добавеното време на мача Марио Руи оформи крайното 0:5 с прекрасно изпълнение от фаул.

С тази победа Наполи се откъсна на върха с актив от 69 точки. Каляри пък остава на 14-ата позиция с 25 точки в актива си.