Попето наказа и Розенборг

Най-добрият футболист на България Ивелин Попов отбеляза втория си гол за Рубин (Казан). Капитанът на България изигра много силен мач при победата с 4:1 над норвежкия шампион Розенборг в контролна среща.

Попето даде аванс на руснаците в 29-ата минута, когато се разписа от воле при добавка. Веднага след това Расмусен изравни, но Азмун отново върна преднината на Рубин в 36-ата минута. Устинов вкара за 3:1 в 60-ата минута, след което Попов напусна терена в 68-ата минута. Резервата Ахметов оформи крайното 4:1 за руснаците в 87-ата минута.

Така Рубин приключи лагера в Испания с доста престижна победа. Голът на Попето е втори за него, като и двата паднаха във вратата на норвежци. Преди няколко дни той вкара страхотно попадение от фаул при успеха с 3:0 над Волеренга.

Както е известно, футболист №1 на България ще играе под наем в бившия шампион на Русия от Спартак (Москва), с който има договор до лятото на 2019 година.