"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Героичен вратар отрази две дузпи и поднесе победата на Виляреал (видео)

Отборът на Виляреал измъкна трите точки, надвивайки с 1:0 гостуващия Хетафе в обеден мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. Енес Юнал отбеляза в третата минута, но героят се казваше Серхио Асенхо. Вратарят на “подводницата” спаси две дузпи, отразявайки ударите на Хосе Анхел (36) и Хорхе Молина (51). С победата момчетата на Хави Кайеха се изкачиха на петото място, изместайки временно Севиля.

Срещата започна с гол още в третата минута на Енес Юнал. Саму Кастийехо намери прекрасно Карлос Бака, който достави голова топка на Юнал - 1:0. В 19-ата Асенхо парира удар на Файсал Фажир. В 35-ата гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” получиха първа дузпа за нарушение на Хави Фуего срещу Джене. Стражът на “жълтите” спаси шута от бялата точка на Хосе Анхел. Веднага след дузпата кастилският тим поиска нова дузпа за игра с ръка на Хауме Коста.

В началото на второто полувреме “сините” се сдобиха с втора дузпа. В 51-ата минута резервата Хорхе Молина стреля от 11-те метра, но и той не преодоля великолепния днес Асенхо. Този път ударът беше в левия ъгъл на вратарят, а стражът отново се справи и изби. В 79-ата и другият вратар се прояви. Висенте Гуаита спаси хубав удар на Юнал.