Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Юве избухна в началото, но Тотнъм си тръгна доволен след зрелище в Торино (видео + галерия)

Отборите на Ювентус и Тотнъм не излъчиха победител в първия 1/8-финален сблъсък помежду си в Шампионската лига. Срещата на "Алианц Стейдиъм" в Торино завърши при резултат 2:2. Двата тима сътвориха зрелищен сблъсък, като домакините взеха ранна преднина след два гола на Гонсало Игуаин във 2-ата и в 9-ата минута от дузпа. "Шпорите" обаче върнаха едно попадение чрез Хари Кейн в 35-ата минута, а Кристиан Ериксен изравни в 71-ата минута. Домакините пък могат да съжаляват, че не вкараха трети гол в края на първата част, когато получиха втора дузпа, но Игуаин нацели напречната греда. Така англичаните си тръгнаха повече от доволни от това голово реми, което е прекрасен турнирен резултат и им дава отлични шансове преди реванша на "Уембли".

Масимилиано Алегри бе избрал за този двубoй схемата 4-3-3 с Джанлуиджи Буфон на вратата и Матия Де Шилио, Меди Бенатия, Джорджо Киелини и Алекс Сандро в отбрана. В центъра на терена бяха Сами Кедира, Федерико Бернардески и Миралем Пянич Триото в атака пък бе съставено от Марио Манджукич,  Дъглас Коща и Гонсало Игуаин.

За гостите Маурисио Почетино бе заложил на схема 4-2-3-1 с Юго Лорис под рамката и Серж Орие, Ян Вертонген, Дейвинсън Санчес Мина и Бен Дейвис в отбрана. Муса Дембеле и Ерик Дайър имаха ролята на дефанзивни полузащитници, а Ерик Ламела и Кристиан Ериксен оперираха по крилата. Деле Али пък действаше зад нападателя Хари Кейн.

Мачът започна прекрасно за домакините. Във 2-ата минута те получиха фаул в средата на терена, който бе изпълнен със заучено положение от Миралем Пянич. Босненецът прекрасно намери Гонсало Игуаин непокрит в наказателното поле, а аржентинецът от воле прати топката в мрежата за 1:0.

Тотнъм опита бързо да се върне в мача и минута по-късно Кристиан Ериксен отправи удар, който бе неточен.

В 9-ата минута Бен Дейвис извърши нарушение срещу Федерико Бернардески в наказателното поле и съдията Феликс Брих посочи бялата точка. Зад топката отново застана Игуаин и не сгреши за 2:0.

В 17-ата минута Хари Кейн опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле след побутване от Меди Бенатия, но Феликс Брих бе категоричен, че няма да даде наказателен удар за подобно нещо.

В 26-ата минута Тотнъм стигна до първата си голяма възможност в мача. Хари Кейн бе намерен с центриране в пеналта и отблизо стреля с глава, но Буфон с блестящ рефлекс успя да опази вратата си.

Три минути по-късно и Кристиан Ериксен отправи доста опасен изстрел, който премина до гредата.

Юве заигра по-прибрано с идеята да действа на контраатака. Именно така домакините стигнаха до поредния си шанс в мача. Топката бе отнета пред наказателното поле на "бианконерите", които бързо я изнесоха напред. Игуаин и Пянич комбинираха чудесно, аржентинецът бе изведен в пеналта, финтира защитник и стреля силно, но на сантиметри до гредата.

Атаките на Тотнъм обаче ставаха все по-опасни. В 32-ата минута Кейн получи хубав пас в наказателното поле и моментално отправи удар, който отново бе избит от Буфон.

В 35-ата минута гостите върнаха едно попадение. Те отнеха топката в средата на терена, Деле Али пусна извеждащ пас за Кейн, който финтира Буфон и отбеляза в опразнената врата.

В 40-ата минута Ериксен отправи истински снаряд по посока вратата на Буфон, кото обаче отново показа класа и успя да отрази удара.

В последната минута на първото полувреме Дъглас Коща направи страхотен пробив отляво и бе спънат в пеналта от Серж Орие, а съдията не се поколеба да отсъди втора дузпа за Юве. Отново Игуаин изпълни 11-метровия удар, но този път заложи на силата и стреля в напречната греда.

Втората част започна малко по-спокойно. Ювентус пръв стигна до голова възможност в 57-ата минута, когато Бернардески отправи силен диагонален удар, спасен от Лорис. При последвалия корнер Марио Манджукич отблизо стреля с глава, но право в тялото на вратаря.

В 70-ата минута Кейн опита изненадващ удар от около 25 метра, като за пръв път Буфон показа колебания и не успя да улови топката.

В 71-ата минута "Шпорите" получиха фаул пред наказателното поле. Зад топката застана Кристиан Ериксен, който със силен удар по земя изненада Буфон и изравни за 2:2.

Ювентус - Тотнъм@@@

Юве се хвърли в атака и в 77-ата минута Бернардески опита далечен удар, който след рикошет затрудни Лорис, но французинът успя да се справи със ситуацията. Домакините обаче не успяха да организират достатъчно мощен натиск, с който да притеснят съперника и срещата завърши без повече голове.

Така Тотнъм измъкна ценен турнирен резултат, който дава предимство преди реванша. Юве пък ще трябва почти задължително да търси победата на "Уембли", което няма да е никак лесна задача.