Финалният щурм на Академик Бултекс не стигна за нещо повече от загуба в Гевгелия

Блокотехна (Гевгелия) постигна 10-а победа от 11 мача в редовния сезон на Балканската баскетболна лига за мъже, след като победи Академик Бултекс с 80:71. Старши треньорът на пловдивчани Асен Николов беше оставил извън групата за мача центъра Никола Маравич, крилото Мартин Дурчев и новото попълнение Александър Груев. Идеята му беше, че в прекалено сгъстения цикъл трябва да дава почивка на играчите, за да бъдат свежи за следващите битки от сезона.

Българите бяха отказани още до почивката, когато изоставаха с 22 точки разлика- 50:28. Мачът започна устремно за домакините, които поведоха в началото с 5:0, увеличаваха преднината си на 12:12, след това на 17:6, за да се стигне до 25:12 в края на първата четвърт.

Едва в края домакините отпуснаха ритъма и дадоха шанс на доста от резервите да поиграят, което доведе и до скъсяване на пасива на пловдивския тим.

Айзея Юмипиг вкара 23 точки за Академик Бултекс, а Станислав Ваклинов добави 11 и 6 борби. Младият Васил Бачев остана с 10. За домакините от Блокотехна най-резултатен беше Дуейн Бенджамин с 18 точки, а Данило Миятович добави 16.