Гол от съблекалнята донесе първа победа на Рома през 2018 година (видео)

Отборът на Рома постигна първа победа от началото на 2018 година. "Вълците" спечелиха с 1:0 гостуването си на Верона в мач от 23-ия кръг на Серия “А”. Първия си гол с фланелката на "джалоросите" отбеляза турчинът Дженгиз Юндер още в първата минута. Столичани нямаха победа от 16 декември, когато надвиха у дома Каляри с 1:0 с гол на защитника Федерико Фасио в 94-ата минута. Верона пък изненадващо разгроми с 4:1 като гост Фиорентина в предишния кръг, но днес изигра слаб мач, въпреки че почти цяло второ полувреме бе с човек повече на терена, след като в 52-ата минута Лоренцо Пелегрини от Рома получи червен картон за грубо нарушение.

Рома заема пето място в класирането с 44 точки, а Верона се намира на предпоследната 19-а позиция с 16 точки.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за “вълците”, които излязоха напред в резултата още преди да са изтекли 60 секунди. Младият турски нападател Дженгиз Юндер със страхотен шут извън наказателното поле опъна мрежата зад стража Николас, който само изгледа как топката влиза във вратата.

В 6-ата минута Един Джеко бе близо до гол, след като получи топката в наказателното поле на домакините. Босненският нападател стреля от въздуха, но топката профуча над напречната греда. В 20-ата минута Джеко отново стреля от воле, директно след центриране от ъглов удар. Изпълнението бе много красиво и Николас само изгледа топката, но за негов късмет тя не намери очертанията на вратата. Малко след това и Раджа Наинголан застраши вратата на Верона с опасен, но неточен изстрел. В 37-ата минута Джеко пак не съумя да изпрати топката в мрежата зад Николас, който се намеси блестящо и попречи на босненеца да го преодолее от съвсем близко разстояние.

В първите секунди на втората част Рома можеше отново да вкара гол, но Джеко за пореден път не успя от добра позиция да отиграе по-добре положението.

В началото на втората част наставникът на Верона Фабио Пекия бе изгонен от рефера заради реакцията си на съдийско решение.

В 52-ата минута “джалоросите” останаха с 10 души на терена. Халфът Лоренцо Пелегрини извърши грубо нарушение срещу Ридер Матос и получи директен червен картон.

В 73-ата минута Джеко пропусна златен шанс да реши мача в полза на гостите, които не изглеждаха притеснени от численото предимство на противника. Николас подари топката на босненеца, но Джеко не се възползва от това и стреля право във вратаря, който изби.

В края на мача останаха известни съмнения за неотсъдена дузпа в полза на Верона след намеса на Федерико Фасио, а в добавеното време Кевин Строотман направи сериозен пропуск за гостите, но тимът на Еузебио Ди Франческо все пак се пребори за трите точки.