ПСВ громи и трупа преднина (видео)

Гастон Перейро записа своя мач №100 за ПСВ Айндховен, а Люк де Йонг наниза хеттрик при победата на "филипсите" над Цволе с 4:0 в мач от 21-ия кръг на холандската Ередивизие. Успехът увеличи преднината на тима на върха в класирането и тя вече е 10 точки пред втория Аякс, който днес приема НАК Бреда.

Двубоят не беше лесен за ПСВ преди почивката, но всичко се промени в 42-ата минута, когато вратарят на Цволе Мики ван дер Харт фаулира извън наказателното поле Ървинг Лозано и получи директен червен картон. Малко по-късно Де Йонг засече центриране от корнер и откри резултата.

В 65-ата минута отново таранът на домакините бе точен за 2:0 след перфектна асистенция на Лозано. В 72-ата минута де Йонг се разписа за трети път отблизо, а до края остана време Джошуа Брешет да оформи разгрома с техничен удар в далечния ъгъл.