Гълъбинов влезе и уцели греда, но не спаси Дженоа

Българският нападател Андрей Гълъбинов уцели греда при загубата на Дженоа у дома с 0:1 от Удинезе в мач от 22-ия кръг на италианската Серия “А”. Гълъбинов се появи в игра за “грифоните” от Генуа в 70-ата минута на мястото на Давиде Бираши. В 84-ата минута Гълъбинов стреля с глава и гредата спаси гостите от Удине.

Победата на Удинезе донесе Валон Бехрами с удар извън наказателното поле в 62-ата минута. Три минути по-късно Самир от състава на гостите получи червен картон за нарушение срещу ветерана Горан Пандев, но това не помогна на генуезци, които не успяха да се възползват от численото си предимство на терена.

Гълъбинов и компания заемат 15-о място в класирането с 21 точки. Удинезе пък е осми с 32 точки.