Гледахте на живо: Славия с трета загуба в Турция (видео)

Отборът на Славия допусна трета загуба по време на подготвителния си лагер в Турция. В четвъртата си проверка на турска земя "белите" отстъпиха с 0:1 на унгарския Халадаш. Единственото попадение реализира Колчак, който се разписа в 48-ата минута. Двубоят не предложи кой знае колко интересни моменти, като реалните голови ситуации бяха сведени до минимум. Така до момента столичани имат една победа - с 1:0 срещу Нефтчи (Баку), и три загуби - с 0:4 от украинския Олександрия, с 1:3 от Ахмат (Грозни) и с 0:1 от днешния си съперник Халадаш.

Първите 45 минути не предложиха кой знае какви атрактивни моменти, като ударите по посока една от двете врати бяха сведени до минимум. Първи “белите” погледнаха по-смело към вратата на унгарците, като в 9-ата минута Галин Иванов пое топката отляво, финтира защитник и навлезе навътре, след което мигновено стреля, но над вратата. Четвърт час по-късно дойде и най-чистото положение за Халадеш. Немет стреля добре от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри встрани от дясната греда на Стергиакис.

Леко лежерният до този момент приятелски мач бе подновен ударно след почивката, след като само след само три минути игра Халадаш откри резултат. След центриране отдясно, играч на първа игра се размина с топката, тя стигна до Колчак, който от линията на вратарското поле не сгреши и прати топката в мрежата на “белите”.

Десет минути преди края на срещата най-старият столичен клуб остана без капитана си Галин Иванов, който бе изгонен, след като изпусна нервите си и реагира твърде глупаво след нарушение срещу него. Лидерът на “белите” уцели фаулиралия го играч с топката, а след това се опита физически да се саморазправи с други двама негови съотборници. В самия край на срещата Омар Абуд опита нещо много красиво от неудобна позиция, но след удара му топката премина встрани от вратата.

Славия - Халадаш 0:1