Манчестър Юнайтед громи навръх рождения ден на Моуриньо и дебюта на Санчес (видео)

Английският гранд Манчестър Юнайтед разгроми с 4:0 като гост представителя на Лига 2 Йоувил Таун в двубой от четвъртия кръг на турнира за ФА Къп и направи най-добрия подарък на мениджъра си Жозе Моуриньо, който днес празнува своя 55-и рожден ден.

Резултатът откри Маркъс Рашфорд в 41-ата минута след грешка в отбраната на домакините. В 61-ата минута Андер Ерера завърши контраатака на Юнайтед  и удвои резултата. Влезлият като резерва Джеси Лингард направи резултата класически в края на двубоя. В добавеното време името си сред голмайсторите записа и Ромелу Лукаку.

Голямата новина около двубоя беше дебютът на новото попълнение на "червените дяволи" Алексис Санчес, който започна от първата минута само дни, след като премина в Манчестър Юнайтед от Арсенал. Чилиецът игра активно и имаше заслуга за първите две попадения на тима си, преди да бъде заменен през втората част.

Домакините започнаха ентусиазирано и упражниха натиск за радост на феновете си. В 9-ата минута се наложи вратарят Ромеро да реагира, след центриране от дясната зона на атаката на Йоувил Таун. Постепенно гостите се отърсиха от любезното поведение и започнаха да застрашават вратата на домакините. В 16-ата минута Ерера нахлу опасно в наказателното поле, но подаването му към съотборник не се получи.

В 20-ата минута Маркъс Ръшфорд направи слалом между защитници в зелено и бяло, но не успя да нанесе завършващ удар. В 23-ата минута "червените дяволи" стигнаха до най-чистата си възможност, но ударът на Скот Мактоминай беше отразен от стража на домакините Крисяк. Малко по-късно полският страж отново се намеси добре след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Алексис Санчес.

В 39-ата минута Санчес отново беше близо до дебютно попадение, след като овладя топката в наказателното поле и стреля. Само минута по-късно чилиецът влезе в ролята на асистент, след като подаде на Маркъс Рашфорд, който се възползва от колективна грешка в отбраната на домакините.

В началото на втората част Рашфорд беше близо до второ попадение, но не успя да се разпише и резултатът се запази.

В 59-ата минута се стигна до ново опасно положение пред вратата на домакините, но топката не успя да стигне до Хуан Мата, който беше на удобна позиция. В 61-ата минута всичко за Йоувил Таун свърши след скоростна контраатака на гостите, завършена от Андер Ерера.

До края домакините търсеха поне почетен гол с далечни центрирания пред вратата на Ромеро, но отбраната на Юнайтед си вършеше работата, а контраатаките на"червените дяволи" бяха много опасни. Именно така се стигна до нови попадения във вратата на Йоувил Таун. Джеси Лингард направи резултата класически в 89-ата минута,  а в добавеното време и Ромелу Лукаку с удар от въздуха след подаване на Маркос Рохо оформи крайното 4:0.

В другия мач от 4-ия кръг, игран тази вечер, Шефилд Уензди победи с 3:1 Рединг.

Стартови състави:

Йоувил Таун: Крисяк, Н Смит, Бърд, Уинг, Грей, Диксън, Зоко, Съридж, Грийн, Совунми, Джеймс.

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Дармиан, Линдельоф, Рохо, Шоу, Карик, Ерера, Мата, МакТоминай, Санчес, Ръшфорд.