Рожденикът Моуриньо: Алексис е фантастично попълнение за Ман Юнайтед

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо отпразнува 55-ия си рожден ден на скамейката при победата с 4:0 над Йоувил Таун в 4-ия (1/16-финали) кръг от турнира за ФА Къп. Двубоят ще се запомни с дебюта на новото попълнение на "червените дяволи" Алексис Санчес, който беше много активен.

"Такива мачове често стават сложни, ако подходиш неправилно. През първото полувреме ни беше трудно, защото съперникът ни пресираше и действаше агресивно. След почивката поехме контрола над мача, получихме повече пространства и убихме интригата. Алексис Санчес е фантастично попълнение за нашия отбор и всички сме радостни, че той се присъедини към нас. Добрите играчи искат да играят с добри играчи.

Имаме страхотна група офанзивни футболисти, сега в нея влиза и Санчес, който има огромен опит и футболна зрялост. При втория гол той показа класа. Рашфорд например не би могъл да направи това подаване от вълнение", коментира Моуриньо.