Левски Лукойл с грешна стъпка в Македония

Левски Лукойл загуби гостуването си на лидера Блокотехна (Македония) с 63:74 (15:21, 12:22, 14:14, 22:17) точки в среща от 10-ия кръг на Балканската лига по баскетбол за мъже. За "сините" това беше първо поражение след обявяването в началото на месеца на партньорството с нефтената компания Лукойл. Македонският тим е лидер в класирането с 9 победи и 1 загуба, а Левски Лукойл заема третото място с 3-4.

Македонският тим започна много силно мача и направи серия от 13:4, след което поведе с 20:6. Играчите на Левски Лукойл отговориха с 9 безответни точки, но все пак отстъпваха с 15:21 след първите две минути. Във втората част домакините отново превъзхождаха тима на Левски Лукойл. Те записаха аванс от 30:17, а с кош на бившия играч на Академик Бултекс 99 (Пловдив) Седрик Боуен преднината им достигна 18 точки при 43:25 34 секунди преди почивката.

Ситуацията на паркета не се промени и в третата част. Домакините имаха комфортен аванс, а след точна стрелба на Антон Казарновски поведоха с 23 точки в 26-ата минута - 54:31. Възпитаниците на Константин Папазов направиха серия от 10:0 и намалиха пасива си на 41:54. В последните 10 минути българите направиха всичко възможно, за да стигнат до обрат, но не успяха и загубиха мача с 63:74 точки.

За победителите се отличи Дуейн Бенджамин с 30 точки и 9 борби. Антон Казарновски добави 16 точки. За Левски Лукойл най-полезен беше американецът Джъстин Нокс с 19 точки и 8 борби. Станимир Маринов реализира 9 точки.