Кристъл Палас излъга Бърнли (видео)

Отборът на Кристъл Палас победи с 1:0 Бърнли в мач от 23-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение отбеляза Бакари Сако в средата на първата част, а гостите могат да съжаляват за загубата, тъй като заслужаваха да стигнат поне до точката. В 21-ата минута французинът получи топката по лявото крило и след като залъга Джейм Траковски успя да намери пролука за стрелба. Ударът му изненада Ник Поуп и вратарят не успя да се намеси по най-добрия начин.

През втората част двата тима изиграха доста отворен мач, но до ново попадение в срещата не се стигна. В края на мача домакините могат да бъдат доволни, че не допуснаха гол във вратата си, тъй като гостите имаха няколко добри положение, пропуснати от Траковски и Фил Бардсли.

По този начин Кристъл Палас записа втора поредна победа и с актив от 25 точки заема 12-а позиция. Бърнли пък навлиза във все по-сериозна криза и вече шест мача няма успех. Все пак добрите мачове на тима предните месеци ги оставят далеч от опасната зона и на комфортната седма позиция с 34 точки.