Наполи се сгромоляса за Купата на Италия (видео)

Водачът в класирането в Серия "А" Наполи приключи безславно участието си в турнира за Купата на Италия. Тази вечер неаполитанците загубиха с 1:2 от Аталанта на своя "Сан Паоло" в сблъсък от 1/4-финалната фаза на надпреварата. Гостите взеха преднина от два гола чрез Тимоти Госенс в 50-ата и Алехандро Гомес в 81-ата минута, а Дрис Мертенс върна един гол за домакините в 84-ата минута, но силите на Наполи не стигнаха за нищо повече.

Домакините са направили някои промени в стартовите единадесет, като в атака действат Хосе Кайехон, Пьотр Зиелински и Адам Унас. В средата на терена пък играта градят Марек Хамшик, Марко Рог и Амаду Диавара.

В състава на гостите също има някои промени, макар и по-малки. Андреас Корнелиус и Алехандро Гомес  са двойката в предни позиции, а зад гърба им действа Браян Кристанте. Двойката в средата на терена пък е съставена от Ремо Фрюлер и Мартен де Роон.

Наполи имаше първата голова възможност в мача. В 7-ата минута Хосе Кайехон бе изведен отляво, финтира защитнак и стреля по земя, като топката мина на сантиметри от гредата. Аталанта отговори с далечен удар на Мартен де Роон в 11-ата минута, но той премина покрай вратата.

В 22-ата минута отново домакините организираха хубава атака на скорост, завършила с удар на Адам Унас, но покрай вратата. Минута по-късно французинът бе изведен зад защитата и опита задна ножица, но отново не намери очертанията на вратата.

В 30-ата минута Унас пропусна най-добрата възможност до момента. Той получи страхотен пас на метър пред голлинията, като изпревари прекия си пазач и стреля от движение, но право в ръцете на вратаря.

Аталанта обаче също продължаваше да атакува смело и в 32-ата минута Андреас Корнелиус бе намерен с центриране в наказателното поле и стреля с глава, но над напречната греда.

В 50-ата минута Аталанта стигна до откриване на резултата. Папу Гомес напредна отляво и центрира към Корнелиус в наказателното поле, ударът на датчанина бе блокиран, но топката се озова в Тимоти Кастане, който отблизо я прати под напречната греда за 0:1.

В 67-ата минута и Андреас Корнелиус отправи точен удар в очертанията на вратата, но не успя да преодолее Луиджи Сепе.

В 71-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Рафаел Толой в пеналта, но съдията прецени, че това е станало неумишлено и не посочи бялата точка.

В 81-ата минута Алехандро Гомес се възползва от грешка на Влад Кирикеш, напредна на скорост и от малък ъгъл успя да прати топката във вратата за 0:2.

Наполи обаче успя бързо да върне един гол. В 84-ата минута Лоренцо Инсиние центрира към Дрис Мертенс в наказателното поле и между двама бранители белгиецът успя да се промъкне и да стреля с глава във вратата за 1:2.

В крайна сметка Аталанта удържа победата и напълно заслужено се класира на 1/2-финал в турнира. Там тимът от Бергамо ще срещне победителя от утрешното дерби между Ювентус и Торино.