Валядолид на Роналдо властва и на Балеарските острови

Отборът на Валядолид, чийто мажоритарен акционер е Роналдо, продължава със силното си представяне. “Бяло-виолетовите” са една от приятните изненади от началото на сезона в Ла Лига, а по всичко личи, че ще стигнат и до 1/8-финалите за Купата на краля. Тази вечер тимът от Кастийя и Леон спечели с 2:1 при гостуването на Майорка в първи мач от 1/16-финалите. Верде откри резултата със силен удар в осмата минута. В 36-ата той удвои след нов мощен изстрел. В средата на втората част балеарци върнаха един гол чрез Буенакаса, който също не пощади мрежата след силен удар.

Във Витория Алавес и Жирона направиха 2:2, като до 88-ата минута резултатът беше 1:1. В 18-ата Алкала изведе каталунците след чудесно пласиране в наказателното поле при свободен удар. Рубен Собрино изравни в 63-ата, оставен абсолютно сам на втора греда при центриране на Бурги. В 88-ата баските осъществиха пълен обрат, след като Мартин Агирегабирия направи рейд сред бранители преди да отбележи. В 94-ата “червено-белите” изравниха и Ерик Монтес беше оставен свободен за добавка.

В Андалусия Кордоба загуби с 1:2 от елитния Хетафе. Южняците поведоха след автогол на Бруно Гонсалес. Хайме Мата направи пълен обрат с голове в края на двете полувремена. В 45-ата той беше точен от дузпа, а в 90-ата се включи добре, за да засече центриране.