Фиорентина забрави вкуса на победата (видео)

Отборът на Фиорентина продължа с неудачното си представяне в италианската Серия А. "Виолетовите" записаха трети мач без победа, след като завършиха 1:1 като гост на Торино в двубой от 10-ия кръг на "калчото". В предишните два кръга Фиорентина загуби с 0:1 от Лацио и завърши 1:1 с Каляри.

Възпитаниците на Валтер Мадзари пък записаха пети пореден мач без поражение в калчото и с 14 точки заемат осмото място в подреждането. "Виолетовите" от Флоренция с 15 точки са шести в класирането.

Гостите започнаха по-добре и поведоха в резултата още във втората минута. Лоренцо Де Силвестри изчисти лошо центриране в пеналта от дясно и топката отскочи право към непокрития Марко Бенаси, който отблизо преодоля Албан Лафон.

Торино бързо изравни. В 13-ата минута нигериецът Ола Айна проби от ляво в наказателното поле и шутира към близкия ъгъл, топката се отби от гредата, след това се удари в плонжиралия вратар Лафон и влезе в мрежата за 1:1.
До почивката домакините бяха малко по-активни, но стражът на Фиорентина спаси удари на Де Силвестри и Яго Фалке.

През второто полувреме двубоят продължи двуостро, като Фалке можеше да изведе Торино напред четвърт час преди края, но Лафон спаси.

В 82-ата минута Джовани Симеоне пък беше близо до попадение за гостите, но не успя да преодолее Салваторе Сиригу от удобна позиция.