Адриан Андреев вече е четвъртфиналист и на сингъл в Буенос Айрес!

Българинът Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина). Поставеният под номер 6 Андреев победи Янки Ерел (Турция) с 6:3, 5:7, 6:3 за 2:20 часа. Ерел взе последните два гейма на втория сет и изравни резултата.
В решаващата трета част Андреев изоставаше с 2:3, но спечели следващите четири гейма, а с това и срещата. 17-годишният българин ще играе на четвъртфиналите срещу Филип Кристиан Жиану от Румъния.
По-късно днес Андреев ще стартира в турнира на смесени двойки. Българинът ще играе с Виктория Дема от Украйна. Техни съперници в първия кръг са двойката от Швейцария Лулу Сун и Деймиън Венгер.
Вчера Андреев се класира на четвъртфинал в турнира на двойки при юношите. Утре той и Ринки Хиджиката от Австралия ще играят за място на полуфиналите срещу вторите поставени Николас Мехия (Колумбия) и Жилберт Соареш Жуниор (Бразилия).
Наставник на Андреев е Ивайло Трайков, дългогодишен състезател по тенис, стигнал до номер 211 в световната ранглиста. Трайков е играещ капитан на отбора на България за Купа "Дейвис" за периода 2006-2007 година.