Адриан Андреев вече е полуфиналист в Буенос Айрес

Българинът Адриан Андреев се класира за полуфиналите на турнира по тенис на младежките Олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина). Поставеният под номер 6 Андреев победи Филип Кристиан Жиану (Румъния) с 6:2, 6:4 за 91 минути. Българинът нямаше никакви проблеми в първия сет, а във втората част след 4:4 той взе два поредни гейма и затвори мача.
Това е трета поредна победа за Андреев на сингъл в Буенос Айрес. Преди това той елиминира Карлос Лопес Монтагуд (Испания) със 7:6(4), 3:6, 6:2 и Янки Ерел (Турция) с 6:3, 5:7, 6:3.

В спор за място на финала Андреев ще играе срещу представителя на домакините Факудно Диас Акоста. Поставеният под номер 8 Акоста е 13-и в световната ранглиста. По-късно днес Адриан Андреев и Ринки Хиджиката (Австралия) ще играят на четвъртфиналите на двойки юноши срещу вторите поставени Николас Мехия (Колумбия) и Жилберт Соареш Жуниор (Бразилия).