Гинган се добра до първа точка

Отборът на Гинган записа първа точка от началото на шампионата в Лига 1. Това се случи при визитата на Ним в мач от седмия кръг на френското първенство. Тимът от Бретан се добра до равенство 0:0 с доза късмет, след като в края на първата част домакините пропуснаха дузпа. Умут Бозок не успя да реализира от бялата точка. Въпреки първата си точка Гинган остава на дъното на подреждането. Ним от своя страна е с девет точки на 12-а позиция.

Бордо записа втора поредна победа, надигравайки с 1:0 Лил. Единственото попадение бе дело на Франсоа Камано в седмата минута. В края на мача Адама Сумаоро от “кучетата” получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко. В класирането Бордо вече е на десето място с десет точки, докато Лил е четвърти с 13.

Каен и Монпелие завършиха наравно 2:2. Салиф-Един Кауи откри за домакините, но с попадения на Анди Делор и Дамиен Льо Талек гостите обърнаха. В средата на втората част обаче Ясин Баму изравни.

Амиен победи Рен с 2:1. Еди Гнаоре и Принс Гуано вкараха за домакините, докато за бретанците се разписа Клеман Грение. Амиен заема 15-о място със седем точки, докото Рен, също с толкова, е една позиция по-надолу.