Монпелие изскочи втори с успех в южняшкото дерби, проблеми с публиката спираха на два пъти мача

Отборът на Монпелие победи с 3:0 Ним в южняшкото дерби на осмия кръг на Лига 1. Двубоят бе съпътстван с проблеми по трибуните и на два пъти срещата бе прекъсвана - един път заради струпване на фенове при един от входовете, а след това заради сблъсъци на домакинските привърженици с полицията.

Резултатът бе открит от домакините в 28-ата минута. Тогава атакуващият халф се възползва от една грешно върната топка от защитник на гостите и без да се бави вкара. В самия край на първата част преднината на Монпелие бе удвоена. Анди Делор бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Тони Биансон срещу Педро Мендеш в наказателното поле.

През втората част домакините продължиха да са по-активният тим на терена и логично стигнаха до трето попадение. Гаетан Лаборд реализира отблизо с глава след пас от ляво на Флоран Мойе. В 81-ата минута срещата бе прекъсната за десетина минути след опит за нахлуване на терена от страна на фенове на домакините. Все пак след известно време срещата бе подновена, като в последните минути не се стигна до нищо по-интересно и Монпелие се поздрави с логична победа в регионалното дерби.

С успеха си днес Монпелие се изкачи на второ място в класирането с актив от 15 точки - колкото има и Сент Етиен. Ним от своя страна е на 14-о място с девет точки.